دوشنبه, 5 اسفند 1398

مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گیلان

  • ساعت : ۱۴:۳۸:۴۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ 
  • کد خبر : ۱۲۱۹۷۴
برگزاری سخنرانی با عنوان " طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ)"

برگزاری سخنرانی با عنوان " طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ)"

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گیلان صبح روز دوشنبه 7 بهمن ماه 1398 سخنرانی دکتر اسماعیل مقدس رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در سالن اجتماعات مرکز برگزار گردید. دکتر مقدس در این نشست علمی که با حضور پژوهشگران و مدیران همراه بود بیان داشت، موضوع بیكاری امروز ابرچالشی فراروی نظام اقتصادی، اجتماعی و سیاسی كشور است.

وی یادآورشد: به طور حتم امروز وجود نیروی انسانی دانش آموخته توانمند برای به روز كردن فناوری در بخش های مختلف از جمله صنعت بسیار اثرگذار و راهگشا است. نیروی انسانی دانش آموخته و توانمند از توان بالای كارآفرینی و ضریب تولید شغل آفرینی بالا برخوردار است.

ایشان با اشاره به مراحل طرح تاپ در سطح عرضۀ نیروی كار، شناسایی و دسته بندی دانش آموختگان متقاضی اشتغال در چارچوب این طرح، بررسی صلاحیت حرفه ای دانش آموختگان با توجه به نیاز بنگاه های هدف، معرفی افراد به موسسات آموزش مهارتی و طی دوره های متناسب با نیازهای بنگاه ها در دو سطح آموزش های عمومی مهارتی و دوره های كارآموزی و كارورزی را از جمله این مراحل نام برد.

در خاتمه، نشست پرسش و پاسخ  با حضور محققین و اعضای هیات علمی برگزار و بر ضرورت تعامل هر چه بیشتر مراکز آموزشی، اجرایی و تحقیقاتی تاکید گردید.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها