دوشنبه, 5 اسفند 1398

مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گیلان

  • ساعت : ۱۲:۳۷:۵۹
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ 
  • کد خبر : ۱۲۱۱۴۴
برگزاری سخنرانی با عنوان "بازآفرینی شهری"

برگزاری سخنرانی با عنوان "بازآفرینی شهری"

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گیلان صبح روز دوشنبه 23 دی ماه 1398 سخنرانی دکتر رضا رسولی عضو شورای اسلامی شهر رشت با عنوان بازآفرینی شهری در سالن اجتماعات مرکز برگزار گردید. دکتر رسولی ضمن بیان اقدامات صورت گرفته در سال های اخیر از پروژه پیاده‌راه ‌سازی بافت مرکزی و پروژه در دست اجرای بازآفرینی محدوده خواهر امام رضا (ع)، موضوع بازآفرینی شهر رشت را محدود به بافت‌های فرسوده ندانسته و کارآمدسازی بافت فرسوده را مجموعه‌ای از اقدامات زنجیروار که توسعه درون‌زا را ایجاد می‌نماید بیان داشت. وی همچنین به تشویق و هدایت مالکان بناهای تاریخی برای بکارگیری از فعالیت‌ها و کاربری‌های فرهنگی جهت احیای این ابنیه تأکید داشت. دکتر رضا رسولی ضمن بیان تجارب بازآفرینی شهری در شهرهای کوچک اروپای غربی و منطقه اسکاندیناوی، کیفیت زندگی در این شهرها را به مراتب بالاتر از شهرهای جهانی‌ چون توکیو دانست؛ چراکه توانسته‌اند در فرایند پروژه بازآفرینی شهری، نقشی موفقیت‌آمیز ایفا نمایند.

در ادامه این نشست مهندس مصطفی بلورچی مدیرعامل شرکت پایش خرده ‌فناوریهای معمارانه با اشاره به تاریخ چند هزار ساله شهر رشت، با ذکر نمونه‌‌هایی به موانع متعددی که در مسیر جمع‌آوری داده‌ های علمی و تاریخی وجود دارد اشاره کرد.

وی درباره اپلیکیشن رشت پلاس گفت که این اپلیکیشن دارای دو بخش مستقل از یکدیگر است که یک کلیت یکپارچه را تشکیل داده‌، در وهله اول بخش تکنولوژیک که مبتنی بر فناوریهای واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و هولوگرام سه بعدی است که توسط متخصصان حاضر در شرکت، بومی سازی و پیاده سازی شده است و در وهله دوم بخش تولید محتوای علمی، تاریخی و معماری که در سه ساحت علمی دسته بندی و انجام شد، ساحت اول، جمع آوری و پایش اولیه داده‌ها که فرایندی علمی و اداری را طی نموده و شامل همه مکتوبات است، ساحت دوم، تحلیل و آنالیز داده های استخراج شده، و ساحت سوم، گمانه زنی ها و و فرضیات مبتنی بر داده های آنالیز شده، محتوای تولید متکی بر این سه ساحت علمی بصورت نامتناوب یا پیوسته در همه محتوای تولیدی برای رشت پلاس مورد استفاده قرار گرفته است.

در ادامه مهندس امیرحسین کهنسال، یکی از برنامه ‌نویسان این اپلیکیشن، به تشریح ابعاد فنی و تکنولوژیک و شیوه کارکرد بخش های مختلف آن پرداخت. در پایان، نشست پرسش و پاسخ  با حضور محققین و اعضای هیات علمی برگزار و بر ضرورت تعامل هر چه بیشتر شورای اسلامی شهر رشت و مراکز تحقیقاتی تاکید گردید.

 

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها